איחור בטיסה – כמה פיצוי תוכלו לקבל?

עודכן בתאריך: 1/24/2019

אחת מהבעיות הנפוצות בפניה ניצבים בשנים האחרונות נוסעים רבים בתעבורה האווירית הם איחורים בטיסה. הסיבות לכך מגוונות, חלקן טמון בהתנהלות לא יעילה של מפעילות הטיסות, בשינויים בלתי צפויים בלוח הטיסות, אחרות, בתקלות בשדה התעופה עצמו או בעומס בתנועה האווירית וקיימים גם תרחישים אחרים בהם אין לחברות התעופה שליטה על מה שקורה – החל משביתות ועיצומים, ועד מצבי חירום ומלחמות.

חוק שירותי תעופה שנחקק בשנת 2012 מסדיר את נושא הסיוע והפיצוי בשל טיסה או שינוי בתנאיה ובין היתר, הוא מדבר גם על פיצוי בגין איחור בטיסה - איחור של 8 שעות ומעלה מחייב הענקת הטבות כגון מזון משקאות ותקשורת, סידורי לינה והסעות וכדומה. בנוסף לאלו, זכאים הנוסעים לפיצויים כספיים הנקבעים בעיקר על פי מרחק הטיסה בקילומטרים. בטיסה של עד 2000 ק"מ יקבל כל נוסע פיצוי כספי של לפחות 1,290 שקלים כאשר בטיסה של מעל 4500 ק"מ יינתן פיצוי כספי של עד 3,120 שקלים.

עם זאת, במידה וחברת התעופה האחראית לטיסה הודיעה לנוסע 14 יום לפני מועד הטיסה על כך שהיא בוטלה או מתעכבת למעלה מ 8 שעות - הנוסע לא יהיה זכאי לקבל פיצוי כספי. במידה והיא מציעה לנוסע עד 7 ימים לפני הטיסה כרטיס לטיסה חלופית שמועד המראתה הוא עד  שעתיים מהמועד המקורי ומועד הנחיתה לא יאוחר מארבע שעות - הרי שהנוסע לא יהיה זכאי לפיצוי כספי.

עוד חשוב לדעת כי...

אם מציעים לנוסע כרטיס לטיסה חלופית והנוסע קיבל את ההצעה, רשאית בחרת התעופה האחראית על הטיסה להפחית במחצית את סכום הפיצוי הכספי המגיע לנוסע - אם במידה והאיחור במועד הנחיתה של הטיסה לא יעלה על 4 שעות ממועד הנחיתה המקורי ומדובר בטיסה שמרחקה עד 2,000 ק"מ.

גם במקרה ומועד הנחיתה של הטיסה החלופית המוצעת הוא עד 6 שעות ממועד הנחיתה המקורי ובמרחק טיסה של עד 4,500 ק"מ, תהיה רשאית החברה להפחית בחצי את הפיצוי הכספי. פיצוי כספי חל גם על טיסות פנים ומדובר על טיסות שהתעכבו למעלה משלוש שעות מהמועד הנקוב בכרטיסי הטיסה. התעריפים לפיצוי הם כדלקמן: משדה דב או נתב"ג או חיפה לאילת – 250 שקל; משדה דוב לעין יהב או ראש פינה – 150 שקל; ביטול טיסה בכל קו אחר – 200 שקל.  קיימים פיצויים נוספים בגין הקדמת טיסה ולרוב ניתנת אופציה לבחירה, החזרת הכסף או כטיס טיסה חלופי.

כידוע כל עיכוב עלול לגרום לנזקים כספיים, לתשלום עבור בתי מלון ועבור ארוחות נוספות, וכמובן, לפספוס טיולים, לביקור תערוכות מוגבלות זמן ועוד. בכל אלו נגרמת עגמת נפש רבה ומשום כך, נקבעו הפיצויים הכספיים והאחרים.

בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | לימודים בנס ציונה  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל  | חוקר פרטי במרכז
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
נבנה על ידי EKDESIGN

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.