נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום חמישי, כ"ה שבט תש"פ, 20 פברואר 2020, 14:03   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

מעגל אימהות להתמודדות עם הריון ולידה

כתב/ת: מערכת האתר

מעגל אימהות
עודכן בתאריך: 7/26/2015

התהליך הנשי שייחודי אך ורק לנשים, אותו תהליך שכולל היריון ולידה, על כל המשתמע מכך, יוצר אצל האישה לא מעט חרדות ותהיות.

נשים רבות שחוו היריון ראשון בעיקר, דיווחו על תחושה של משבר שמלווה בתחושת בדידות. באמצעות השתתפות בחוג של מעגל אמהות ניתנת לכל אותן אימהות טריות להיפגש האחת עם השנייה ולשתף, לחלוק ולתמוך האחת בשנייה.

כיום כמעט בכל מקום בארץ יש התארגנות של מעגל אמהות שמתפקדת כקבוצת תמיכה ועידוד. ההיריון ובעקבותיו הלידה מעוררים אצל הנשים תחושות שונות של חרדה, השמנה, רגשות אשם וכו'. ארגון של מעגל אמהות נחשב כיום לדרך היעילה ביותר להתמודד עם משבר הלידה. אימהות טריות שמוצאות את עצמן מתמודדות כמעט לבדן מול סוגיות מורכבות של הורות יכולות למצוא אוזן קשבת באותו מעגל. על פי רוב מעגל אמהות מתארגן בסמוך או ליד חנות למוצרי ילדים / תינוקות ובחסות של אותו מקום. הכינוי מעגל אמהות בא לתת זכר לימי קדם עת היו מתאספים חכמי העדה או הכפר לצורך שיתוף הדדי ותכסוס עצה משותפת.


מעגל אמהות מקוון
הכוח האמיתי של מעגל אמהות הינו במפגש פיזי אמיתי ואותנטי. אבל ישנם מקרים בהם מתארגן מעגל אמהות מקוון מעל גבי הרשת. לעתים מדובר על מעגל אמהות שהתחיל במפגש פיזי ועבר אל תוככי הרשת ולעתים זהו מעגל אמהות ווירטואלי לחלוטין. אם נתעלם מן העובדה שכל העניין של מעגל אמהות זה הישיבה במעגל והמפגש הישיר והבלתי אמצעי אם שותפות לדרך, הרי שבאינטרנט הכל מקבל במהרה צורה של עוד פורום מיני רבים שבמקרה עוסקים בנושאי היריון ולידה.


מעגל אמהות מתמיד
התופעה של מעגל אמהות הולכת וצוברת תאוצה לאור התגובות הטובות שמגיעות מהמעגלים הפנימיים. משהו בתכנון במהות של מעגל אמהות כנראה מצליח לנגוע בנימי הנפש העדינים ביותר של המשתתפות בו. בין אם מדובר על הטבע הנשי ובין אם מדובר על משהו עמוק יותר, אין ספק שהרעיון של מעגל אמהות הינו רעיון מנצח. הסבירות שנראה מעגלים אחרים, בסגנון של אותו מעגל אמהות הינו קלוש שכן השיח הנשי סביב לנושאי ההיריון והלידה הינו ייחודי ולא ניתן לשחזור או העתקה לתחומים אחרים. לאמתו של דבר מעגל אמהות הינו פורום בעל אופי ייחודי ובלעדי ובכך גם כוחו. אם ניתן להסיק מההצלחה של המעגל משהו על תחומים אחרים, זה כי אפיון ייחודי של כל תחום לאופי אוכלוסיית היעד שלו הוא המפתח להצלחה.

>> עוד על חרדות הריון ולידה ודרכי התמודדות, קראי כאן.


לחץ לקבלת קובץ מצורף
   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | לימודים בנס ציונה  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל  | חוקר פרטי במרכז
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
נבנה על ידי EKDESIGN

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.