נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום חמישי, ו' תשרי תשפ"א, 24 ספטמבר 2020, 11:38   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

על נזקי רעש ואפשרות מניעתם

כתב/ת: מערכת האתר

עודכן בתאריך: 2/1/2018
 
רעש כידוע, הוא קול לא רצוי המופק מכל מיני גורמים סביבתיים כאלה ואחרים ואין להקל ראש בעניין בכלל... נראה שככל שהזמן עובר וחולף, כך נושא הרעש, מקבל יותר ויותר תשומת לב ורבים האנשים שמתלוננים על רעש בסביבת מגוריהם וכך גוברת גם הדרישה לפיקוח ומניעת הרעשים.
 
מקורות הרעש מגוונים מאוד, מכבישים ועד מסגדים, ובישראל המשופעת אקלים ים תיכוני, לישראלי ממוצע יש את הצורך לפתוח חלונות במשך רוב חודשי השנה כך שהרעש עלול להוות מטרד רציני ביותר. לרעש, מעבר להיותו מעיק ומעצבן, יש השפעות נרחבות על הגוף והנפש ולמעשה גם על הרבה דברים נוספים כך שישפיע בהחלט על בחירת מקום מגורים, לימודים וכדומה. רעש מגביר את צריכת האנרגיה, מעייף ופוגע בכושר הריכוז ובנוסף, לא מאפשר מנוחה אחרי הכול...
 
רמת קול של עד עשרים וחמישה דציבלים נחשבת לשקטה, רמת קול מעל 60 דציבלים נחשבת לחזקה ורמת קול של למעלה משמונים דציבל נחשבת למזיקה ובלתי סבירה הגוררת כבר בעיה רצינית של פגיעה במערכות השמיעה ושיבוש מערכות אחרות בגוף. בעיית הרעש בישראל הולכת ומחריפה עם גידולה של האוכלוסייה וצפיפות הבנייה בסמוך לכבישים, שדות תעופה ולמקורות רעש נוספים, בנוסף נושא הרעש לא נמצא מספיק קרוב לשולחן הדיונים והוא עדיין לא בראש סדר העדיפויות ולכן לא ניתן לצפות כרגע לשינוי משמעותי בעניין.

אז מה אפשר לעשות בכל זאת?

קודם כל יש חוקים שניתנים למימוש, לדוגמא רעש שמקורו מבית קרוב שמצא לנכון לעשות מסיבה בשעות הערב המאוחרות, רשאי לעשות זאת עד השעה 23:00 ולא מעבר לה, אלא אם השכנים הסכימו אחרת באופן חד פעמי..דוגמא נוספת היא עבודות בניה שמוגבלות לשעות היום בלבד.
 
לגבי רעש המופק לאורך היום בזמן שבו מותר להרעיש על פי החוק, יש פתרונות יותר יצירתיים אך גם יקרים בהרבה, לדוגמא, מכשור מתקדם למניעת רעש בתעשיה, חומרי בנייה מבודדים, תקרות אקוסטיות, כבישים אשר "בולעים" את רעש חיכוך הצמיג ועוד… כל נושא הרעש מאוד רחוק מ"אוזן" האוכלוסייה ולא בצדק, יכול מאוד להיות שפה נעוצה הבעיה העיקרית וצריך לקדם את נושא הרעש בישראל ולדאוג שרשויות יקבעו תקנות וייקחו יותר ברצינות את העניין, וככל שנקדים כך עשוי להיות, שנצליח למנוע נזקים קבועים ובלתי הפיכים.
 
 
 
   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | לימודים בנס ציונה  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
נבנה על ידי EKDESIGN

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.