נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום חמישי, ו' תשרי תשפ"א, 24 ספטמבר 2020, 12:03   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

ספרי לימוד - כך תחסכו בחכמה לקראת השנה החדשה

כתב/ת: מערכת האתר

עודכן בתאריך: 7/22/2019

שנת הלימודים החדשה נמצאת ממש לעבר לפינה ורשימת ספרי הלימוד החדשה נמסרה לילדכם כבר בסיום השנה החולפת, אותה רשימה שכנראה מרביתכם בתחילת הקיץ העדפתם לדחוק למגירה, מתחילה לפתע לבצבץ החוצה וגם הילדים ודאי מתחילים להתעניין ולשאול מתי הולכים לקנות את הציוד לבית הספר לשנה החדשה שבפתח.

אז על מנת לנסות להקל בהליך המייגע ובעיקר בהוצאות הנלוות הכרוכות, ריכזנו עבורכם מספר אפשרויות ורעיונות כיצד ניתן לנסות ולחסוך בקלות ממש בכל הנוגע לספרי הלימוד הנדרשים:

א. העברת ספרים - ראשית כמובן השיטה הישנה והמוכרת לרוב, העברת ספרי לימוד בין אחים, חברים ובני משפחה היא שיטה מצוינת וחינמית המאפשרת העברה של ספרים לשימוש חוזר. במשפחות בהם קיימים מספר אחים מדובר בשיטה נפוצה, אולם גם קבלה ומסירה של ספרים בין שכנים וחברים מסייעת באותה המידה.

ב. השאלת ספרים - בחלק ניכר מבתי הספר היסודיים והחטיבות ניתן להצטרף בעלות קבועה ואחידה לפרויקט השאלת ספרים, בו אחראי בית הספר על רכישה מרוכזת של ספרים, לרבות איסוף הספרים בסוף השנה והעברתם לתלמידים הבאים לשימוש חוזר. מדובר בפרויקט כלכלי לרוב (מחיר וכמות הספרים עולה ככל שמתקדמים במדרג הכתות) ונוח במיוחד לתפעול. ההורים מגיעים במועד שנקבע ומקבלים מארז מלא של הספרים ללא התרוצצות וחיפוש מיותר. בסיום השנה יידרש הילד להשיב את הספרים שקיבל לטובת המשך שימוש בבית הספר. התשלום הוא תשלום שנתי ומתחדש מדי שנה ואינו מחייב (ניתן לבחור שלא להצטרף לתכנית, גם בבתי ספר בהם היא קיימת).

ג. רכישת ספרי לימוד יד שנייה - רכישת ספרי לימוד יד שנייה אפשרית במסגרת עצמאית, בין מכרים, במסגרת אירועי מכירה שנערכים לעתים בבתי הספר וברשויות המקומיות, ולצד זאת גם בחנויות הספרים וציוד בית הספר אשר נערכות במיוחד בחודשי החופש הגדול לרכישת ספרים משומשים, חידושם ומכירתם כספרים מיד שנייה למשתמשים. ספרים אלו נמכרים בהנחה משמעותית בת עשרות אחוזים ממחירם הקטלוגי.

ד. האפשרות האחרונה, רכישת ספרים חדשים - רכישת ספרים חדשים לבית הספר מתבצעת בחנויות הספרים המקומיות, ניתנת בהזמנה מראש ונוחה למדי. הספרים המתקבלים חדשים, במהדורה האחרונה והעדכנית. כל הספרים נמכרים במחירם הקטלוגי כפי שנקבע על ידי ההוצאה לאור/משרד החינוך. מטבע הדברים מדובר בפתרון היקר ביותר שאליו נפנה רק אם לא עלו בידינו אחת משלושת האפשרויות המומלצות הראשונות.

טיפים חשובים נוספים:

* חשוב לדעת כי בשל התחשבות בהורים משרד החינוך אינו מתיר עדכון מדי שנה של מהדורות ספרי הלימוד, וזאת במטרה לאפשר שימוש חוזר בספרים למספר שנים.

* בעת רכישת ספרי לימוד משומשים מיד שנייה, בין אם בחנות ובין אם רכישה באופן עצמאי, חשוב לפתוח את הספרים, לעיין, לבדוק האם כתוב מידע באופן ידני בספרים, האם הספר שלם ושמור או במצב סביר המאפשר שימוש חוזר.

* גם ברכישה של ספרים חדשים כדאי לחשוב על השנה והבאה והמשתמשים הבאים, אחים צעירים, מכרים ואפילו מכירה חוזרת לחנויות ספרי יד שנייה, ולדאוג לשמור על הספרים ועל איכותם.

הרכישה לקראת שנת הלימודים החדשה היא רכישה אשר מרגשת ומשמחת את הילדים, חשוב להפוך אותם לשותפים לרכישה ולהיערכות לקראת שנת הלימודים החדשה המתקרבת, לעטוף יחד את הספרים ולייצר אווירת חג והתחדשות.

>> לרכישת ספרי לימוד יד שנייה אונליין, לחצו כאן.

   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | לימודים בנס ציונה  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
נבנה על ידי EKDESIGN

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.