נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום רביעי, י"א סיון תש"פ, 3 יוני 2020, 18:18   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

כיצד להתמודד עם ירידה בשמיעה?

כתב/ת: מערכת האתר

עודכן בתאריך: 3/12/2019

אחת מהנכויות המפריעות ביותר לאדם היא ליקוי שמיעה. הבעיות בירידה בשמיעה יכולות להיגרם עקב פגיעות שונות שהעיקריות בהן מאובחנות כפגיעות שמיעה הולכתיות או עצביות. לקות שמיעה הולכתית נוצרת, במקרים רבים, על רקע מכאני בגלל תאונה או חבלה הגורמות לנזק בלתי הפיך. לעיתים, פגיעה כזאת היא זמנית ונובעת מנוזלים באוזן, חסימה של תעלות האוזן, חור בעור התוף וזיהומים. בפגיעה זמנית ניתן לטפל, וכאשר הבעיה אינה נפתרת, אזי יש צורך במכשירי שמיעה. לקות אחרת הינה עצבית הנובעת מפגם או ליקוי בחלק העצבי של האוזן ומערכת השמע בכללותה. היא יכולה לנבוע מניוון חלקים במערכת, מרעש בעוצמה גבוהה הגורם נזק באוזן, מתהליך הזדקנות ועוד.

שלב ראשון – בדיקת שמיעה

לקות עצבית היא, ברוב המקרים, בלתי הפיכה ולא ניתן לתקן את הפגמים. במקרים אלו ובמקרים של לקות הולכתית כרונית יש צורך לערוך בדיקות שמיעה במכוני שמיעה מסודרים. קלינאי תקשורת הם אלו המבצעים את הבדיקות. הנבדק יושב בחדר אטום לרעשים ומושמעים לו רעשים בעוצמות ובתדרים שונים. על פי תגובתו יודעים לזהות את סוג הפגיעה ועוצמתה. עם הבדיקה הוא מגיע למכון שמיעה ושם מאתרים עבורו מכשיר שמיעה מתאים. כל מכשיר הוא מעין מגבר קולות זעיר המצליח להגביר ולעבד את הקולות שמסביב. קיים מבחר רב של מכשירי שמיעה. הפופולאריים ביניהם הינם קטנים הנכנסים לאפרכסת אוזן או אחרים המולבשים מאחריה.

סוגים שונים של מכשירי שמיעה

מכשירי שמיעה שונים אלו מאלו בטכנולוגיה שלהם (דיגיטלית או אנלוגית) ובמפרט  שלהם. בדיגיטליים המועדפים מביניהם יש מרבית האלמנטים ההכרחיים ובין היתר:  מספר ערוצים דיגיטאליים, אפשרות לשיחה בין שני אנשים, מיקרופון, אחד או שניים. הם מסוגלים לספק פונקציות שונות וביניהם: מניעת צפצופים, הנחתת רעשים פתאומיים חזקים, חסימת הדהוד ורעשי רוח, מעבר ידני בין תוכנות שונות, מעבר אוטומטי בין מצבים שקטים דוגמת דיבור ברעש, נוחות ברעש, מוזיקה וכדומה. בנוסף, שיפור הבנת הדיבור החלש תוך שמירה על תפיסה נוחה לדיבור חזק, שיפור הבנת הדיבור בקבוצת אנשים שמדברים בו זמנית או בנוכחות רעשי רקע, שמיעה מרחבית אוטומטית ב - 360 מעלות, נטרול טנטון וכדומה.

איך תדעו אם יש לכם בעית שמיעה?

הסימפטומים העיקריים המאפיינים לקויי שמיעה הם: אי הבנת דברים שנאמרים ו/או צלילים המושמעים וכדומה. צפצופים באוזניים, אי הבנת דברים שנאמרים כאשר יש רעשי רקע, אי הבנה רבה או חלקית של דברים הנאמרים בשיחה של אחד על אחד או בשיחות במסגרת קבוצתית וכדומה.  כל הפתרונות הללו  המוצגים במכשירי השמיעה המודרניים פותרים רבות מהבעיות ומשדרגות את השמיעה. תהליך רכישת המכשיר כולל פגישה עם קלינאית תקשורת. היא תבדוק את השמיעה והמסמכים הרפואיים ותיקח תבנית פנימית של האוזן. היא תציע מכשירים המותאמים אישית לאוזנו וצרכיו של המטופל. הבחירה תהיה על פי הצורך, הטעם, הרצון והיכולת הכספית. כל  מכשיר מגיע עם אחריות יצרן. מומלץ לרכוש מכשיר שמיעה ממשווק בעל מוניטין המספק גם שירותי תחזוקה ותיקונים.

   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | לימודים בנס ציונה  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל  | חוקר פרטי במרכז
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
נבנה על ידי EKDESIGN

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.