נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום שישי, ו' סיון תש"פ, 29 מאי 2020, 21:46   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

עורך דין עתירה מנהלית

כתב/ת: מערכת האתר

עודכן בתאריך: 1/1/2019

עתירה מנהלית מוגשת כנגד גופים ציבוריים, רשויות מקומיות, משרדי ממשלה וכדומה. מטרתה היא לאפשר לכל אזרח להלין על פסיקות שנקבעו נגדו, על החלטות שלדעתו שגויות, על תקנות פוגעות ועוד. כך הוא יכול להשפיע על החלטות שלטוניות מגוונות. ניתן להביא מספר דוגמאות מעשיות העלולות לקרות כל העת, ובין היתר: פרסום חוקי עזר עירוניים הנוגעים לתשתיות. תקנות עירוניות הנוגעות לאנשים פרטיים, עסקים, בעלי מקצועות חופשיים ועוד. הגשת עתירה מנהלית הינה מורכבת ויש צורך להכיר היטב את הוראות החוק ואת כל הפרמטרים הקשורים בו. משום כך, יש להיעזר בעורך דין המכיר את התחום לעומק והיודע להתמודד בנסיבות אלו.

נקודות חיכוך בין אזרח לרשויות

ניתן למצוא נקודות חיכוך רבות בין האזרח לרשויות. תחום הבניה הינו אחד כזה, וכאן מדובר על נושאים דוגמת: צווי הריסה, הפקעת שטח למטרות ציבור, קביעת דמי השבחה, עצירת בניה ועוד. לאזרחים רבים יש טענות בנושאי מיסוי כאשר הארנונה היא בין הבולטים בתחום. נושאים אחרים בהם אזרחים מתמודדים מול רשויות הם אלו הקשורים עם משרד הפנים, ובכלל זה: קבלת אזרחות, גירוש זרים, הסדרת מעמד של בן או בת זוג, ועוד. בתחום של רשלנות רפואית והתנהלות מול וועדות רפואיות נוצרות בעיות שונות. תחום רגיש אחר הינו התעבורה על כל ההיבטים הקשורים אליו. תחום המכרזים מושך אליו אש מטעם עסקים ועוד.

התנהלותו של עורך הדין מול הרשות הציבורית

עורך דין עתירה מנהלית מתנהל בזהירות רבה מאחר והוא מתמודד מול רשות ציבורית בעלת עוצמה. הוא ילמד את הנושא המדובר ויחליט אם קיימת עילה להגשת העתירה. לעיתים, אין הדבר כך למרות שהלקוח חושב שהוא נפגע ונגרם לו עוול. במקרה כזה הוא ייעץ לו למשוך את התלונה ובכך הוא יסייע לו לחסוך זמן, הוצאות כספיות ועוגמת נפש. במקרה וטענותיו צודקות על פניהן הוא ינסה לפתור את הבעיות בצורת משא ומתן מול הגוף עצמו. משלא יסתייע הדבר ובקשותיו נדחות עומדת לו וללקוחו הזכות להגיש תביעה, שלרוב, מוגשת בבית דין מחוזי.

בעת תביעה מול מוסד ציבורי עתיר כוח ומשאבים ישתמש עורך הדין בכל הידע והניסיון המצוי ברשותו. הוא מכיר תקדימים משפטיים, יכול להביא מסמכים רפואיים ואחרים התומכים בטיעוניו ויטען טענותיו מול עורכי הדין המגנים על המוסד או הגוף הציבורי. הוא יכול למצוא פגם טכני או מהותי בהתנהלות הגוף, יכול לעלות על ניגוד עניינים של מי מהמנהלים או ראשי הרשויות, יכול לגלות שרירות לב או חוסר תום לב ועוד. על ידי מציאת סתירות, חוסר הגיון, חוסר צדק,  הוכחה שההחלטות ניתנו על בסיס נתונים שגוי ועוד הוא יכול להצליח במשימה לטובת לקוחו. עורכי דין אשר הגיעו מהשירות הציבורי או המתמודדים מולו על בסיס קבוע מתאימים מאוד לייצוג בנושא. הם מכירים היטב את דרך פעולת המערכות הללו ואת דרך קבלת ההחלטות אצלן. הידע ינוצל אצלם בצורה הטובה ביותר.

   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | לימודים בנס ציונה  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל  | חוקר פרטי במרכז
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
נבנה על ידי EKDESIGN

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.