נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום שלישי, כ"ב סיון תשע"ט, 25 יוני 2019, 19:05   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

עבירות סמים - בין שימוש למסחר

כתב/ת: מערכת האתר

עודכן בתאריך: 8/15/2018

עבירות סמים הן מהחמורות ביותר שיש בחברה הישראלית, ומדי שנה נפתחים אלפי תיקים בגין עבירות אלו.

פקודת הסמים משנת 1973 מגדירה את רשימת הסמים המסוכנים, משום כך, אדם שנתפס מחזיק סם שאינו מוגדר בפקודה כמסוכן לא עבר כל עבירה בתחום. יש סמים שנחשבים למסוכנים ביותר דוגמת הירואין, קוקאין וכדומה ויש אחרים כמו חשיש ומריחואנה שנחשבים לקלים יותר. הפקודה אינה מבחינה בין סוגי הסמים אבל בבתי המשפט עושים את  האבחנה, ולרוב, מקלים בעונשים על אלו הצורכים את הקלים יותר. רבים צורכים קנביס לשימוש אישי או בגלל ענייני בריאות שונים, וגם  בכך מתחשבים שופטים רבים.

הגדרת פקודת החוק כנגד עבירות סמים הינה במקרים רבים מורחבת, כך לדוגמא די אם אדם ידע שצד  ג' מחזיק בסם בכמות מסחרית  שניתן לו על ידו כדי להאשים את שניהם. בנוסף, ניתן להרשיע סוחר סמים גם על סמך עדות של עד מהימן, או מקרה בו הייתה כוונה לבצע עסקת מכירת סם והיא לא יצאה אל  הפועל. בכל המקרים  הללו, ואחרים נוספים המוגדרים בחוק, יוטלו עונשים במידה ויוכח כי אכן נעשו עבירות על החוק. הם יכולים להיות עונשי מאסר קצרים או ארוכים של עד 20 שנים בהתאם לנסיבות המקרה.

יש אבחנה בין שימוש בסמים ובין מסחר בו. הפקודה מגדירה את סוג הסם ואת הכמות אותה ניתן להחזיק לשימוש אישי. במידה ומתגלה כמות רבה יותר, ההנחה היא כי הייתה כוונה לעשות שימוש מסחרי בו והנאשם חייב להפריך טענה זאת בבית המשפט. מעבר לכך עבירות סמים נחשבות לעבירות, שלרוב, לא מרבים לדווח עליהן בגלל ששני הצדדים מעוניינים בחשאיות. משום כך יש למשטרה צורך במודיעין רב לאיתור עסקאות ולאיתור סוחרי סמים, כך, שעבודתם של השוטרים מורכבת מאוד. יחד עם זאת, לשימוש בסמים יש השפעה רבה על החברה הישראלית שגולשת לשורה ארוכה של מעשים פליליים כמו גניבות, פריצות, פגיעות בנפש ,רצח וכדומה. משום כך, המלחמה בעבירות אלו אינה נפסקת וכוללת, בין  היתר, את רשויות האכיפה והמשפט.

עורכי דין בתחום זה פועלים בנישה מיוחדת שיש צורך להתמחות בה. במקרים רבים, ההבדל בין הרשאת נאשם לזיכויו תלויה בצורת הצגת התיק בפני השופט בממצאים שהובאו, בחוות דעת של מומחים וכדומה. עורך דין יכול, במקרים רבים, לגרום לזיכוי לקוח שמגיע בפעם הראשונה לבית משפט בגין עבירת החזקת סם. במקרה ואין לו עבר פלילי ובמידה והוא מוכיח כי אכן מדובר על מקרה של שימוש אישי ניתן לסגור תיק כזה בגלל חוסר עניין לציבור. במקרה כזה, החשוד יקבל אזהרה והזדמנות חשובה לחישוב מהלכיו לעתיד. קיימות דוגמאות שונות בנסיבות אחרות בהם עורך דין יכול לסייע ללקוח.

   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
בניית אתרים

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.