נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום שלישי, כ"ב סיון תשע"ט, 25 יוני 2019, 19:11   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

פנסיה – דואגים היום למחר

כתב/ת: מערכת האתר

עודכן בתאריך: 10/23/2017

פנסיה, אחת הפעולות החשובות ביותר שכל אזרח בישראל חייב לעשות בשביל לדאוג לעתיד שלו ולגיל הפרישה. במשך שנים אנו חוסכים כספים, מעבירים כספים לקופות חיסכון וכדומה. כספים אלו אמורים לעזור לנו להתמודד עם קשיים בגיל הפרישה.

גיל הפרישה הוא גיל שבו מרבית האנשים אינם עובדים, בגיל זה אין משכורת הנכנסת מידי חודש ועוזרת לנו לכלכל את הבית ואת עצמנו. פה בדיוק הפנסיה נכנסת לפועל. הפנסיה תעזור לנו בגיל מאוחר בו אנו לא עובדים וחיים ללא משכורת קבועה. כאשר מדובר בפנסיה, רוב האנשים לא באמת יודעים במה מדובר, מה זה אומר, כמה כספים יש ברשותם, היכן הכספים נמצאים ומה זה בכלל. 

ההבדל בין פנסיה בעבר להיום

בעבר, נושא הפנסיה היה קל יותר, לא בגלל שהנושא היה ברור יותר אלא בעיקר בזכות העובדה שהיו פחות חברות, פחות תחרות ופחות אפשרויות. בעבר, כספי הפנסיה שלנו היו נמצאים באותו מקום לאורך כל השנים, לא הייתה אפשרות לעבור מחברה אחת לאחרת, כל נושא הפנסיה היה בשליטה מוחלטת של המעסיק ובאופן כללי ניתן להגיד שכל נושא הפנסיה היה כסף שמנוהל לטווח האורך בצורה אוטומטית עם שליטה מינימלית מצד המבוטח.

היום הדבר שונה בצורה משמעותית. היום השליטה עברה מהמעסיק אל העובד. לעובד יש שליטה כמעט מוחלטת על קופת הפנסיה שלו. העובד יכול להחליט איזו חברה תנהל לו את כספי הפנסיה על פי נתונים כגון דמי ניהול, מיסים, רווחים וכדומה. היום העובד יכול לעקוב ולנהל את הכסף שלו בצורה אחראית יותר וברורה יותר.

איפה כספי הפנסיה שלכם?

משרד האוצר שם לב שיש בלבול בכל נושא הכספים, הוא הבין שאזרחים רבים חוסכים כל החיים שלהם לגיל הפרישה אך כאשר מגיע הזמן המיועד הם אינם יודעים איפה הכסף שלהם מונח. בזכות הבלבול שנגרם בכל תחום הפנסיה, משרד האוצר הקים שירות העוזר לאזרחים לאתר את הכספים שלהם. שירות זה פתוח לכל אזרח בישראל, זהו בעצם אתר אינטרנט של משרד האוצר המכיל בתוכו את כל המידע בנושא הפנסיה. כל אזרח יכול להכנס לאתר, להזין את פרטיו האישיים ולראות את הכספים שנחסכו לו במהלך השנים והיכן הכסף נמצא.

 

תנו לכסף לעבוד בשבילכם

בהרבה מקרים, אזרחים רבים לוקחים את כל נושא הפנסיה כדבר מובן מאליו. הם אומרים כל עוד אני עובד, אני מפריש כספים לגיל הפרישה. בפועל מחשבה זו מסוכנת מאד. יש חברות רבות הגובות דמי ניהול גבוהים על ניהול כספי הפנסיה. דמי ניהול אלו מצמצמים משמעותית ובצרה איטית לטווח הארוך את הכספים הנחסכים.
ניהול נכון של כספי הפנסיה ובחירת חברת ניהול פנסיה טובה יכולה לעשות הבדל משמעותי בסכום כספי הפנסיה ולהקל בצורה משמעותית בעת גיל הפרישה.

 

לסיכום

 
אסור לקחת את נושא הפנסיה כמובן מאליו, כספי הפנסיה יכולים להוות עוגן בגיל הפרישה ולעשות את גיל זה למהנה הרבה יותר. הכסף שנמשך בגיל הפרישה פטור ממיסים, דבר המעלה את סכום הנטו שהמבוטח מקבל בסופו של דבר. נסו לברר כמה שיותר, להבין כמה שיותר, לבחור חברה עם ניסיון והכי חשוב נסו לדאוג כמה שיותר לעצמכם ולקרובים שלכם.
   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
בניית אתרים

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.