נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום שלישי, כ"ב סיון תשע"ט, 25 יוני 2019, 18:48   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

גיר לא מחליף הילוכים

כתב/ת: מערכת האתר

עודכן בתאריך: 2/8/2017

אחד החלקים היקרים בתיקון רכב הינו גיר ההילוכים. רוב המכוניות בישראל בנויות עם גיר הילוכים אוטומטי והשאלה היא מה עושים במקרים כמו גיר שלא מחליף הילוכים? ניתן לראות מראש את הבעיות, כגון גיר שמחליק, כאשר נוהגים בהילוך מסוים והוא משתנה ללא סיבה. רעש המנוע אף הוא עשוי להשתנות, או שהרכב אינו מאיץ. ניתן לשמוע נקישות או חבטות, כאשר הגיר מעביר הילוך. אם הרכב מהסס להחליף הילוך, או שהגיר מתקשה להאיץ את ההילוך ולוקח לו קצת זמן, יש לבדוק האם נוזל הגיר נמצא ברמה הנכונה. ייתכן כי הבעיה היא במחשב של הרכב, כגון חיישן הקשור לגיר שיש להחליפו. גם פעולתRESET  לרכב עשויה לפתור את הבעיה, כמו ניתוק הכבלים מהסוללה של הרכב למשך 30 דקות.

במידה וביצעתם את הפעולות הללו והרכב מגיב כפי שהגיב לפני הפעולות הללו, עליכם לקחת אותו למוסך מורשה אשר ימצא את הבעיה. גם גיר אוטומטי עשוי להתקלקל, כאשר הוא עבר שחיקה ובלאי או שבר. המשתנים הידועים של בעיות בגיר, תלויים בנהיגה של הרכב, בטיפול בו ועוד.

בדיקת מחשב במוסכים המורשים

את כל הבעיות הללו בגיר ניתן למצוא באמצעות מוסך מורשה, אשר מחזיק במחשב מיוחד שסורק את הרכב ומגלה מה הבעיה האמיתית. אם יש להחליף את הגיר, או שניתן לבצע בו שיפוץ. אם התופעות בגיר קורות לאחר נסיעה מאומצת, יתכן כי הגיר מתחמם מדי ואז נכנס למצב חירום על מנת להגן על עצמו. בכל מקרה, בדיקה באמצעות סורק תיתן תמונה ברורה יותר של מצב הגיר. מי שחש שישנו עיכוב קל בעת חניית הרכב, ייתכן שהתמסורת אינה תקינה. גם לגיר ידני עשויות להיות בעיות דומות. לעיתים, מדובר על מצמד שצריך החלפה, או שהבעיה היא חמורה יותר.

לכל רכב יש לוח שעונים ונורות אזהרה. כאשר הן נדלקות אם ישנה בעיה כלשהי ברכב. זהו סימן חשוב ואסור לדחות את הטיפול בבעייה כאשר הנורית דולקת. יש להגיע מיד למוסך המורשה ולברר מה התקלה. חיישני התמסורת יכולים לזהות גם תנודות קלות - חשוב לא להזניח את המצב, על מנת שלא יחמיר וההוצאות תהיינה הרבה יותר גדולות.

בעיות נוספות בגיר הרכב

במידה ואתם חשים כי הגיר לא מחליף הילוכים כמו שצריך, ההילוך מתחלף באופן ספונטני, או שחוזר לניוטרל בעצמו, מדובר בסיכון בטיחותי גבוה. ייתכן מאוד כי המוט שמחזיק את גלגלי השיניים בגיר שחוק או שבור, הווה אומר שאתם חייבים להשבית מיד את הרכב ולשלוח אותו למוסך באמצעות גרר.

גם בגיר ידני, כאשר דיסק המצמד אינו מצליח להתנתק מגלגל התנופה, כאשר הדוושה של המצמד נלחצת, וקשה להחליף הילוכים, ישנו רעש שחיקה בזמן החלפת ההילוך. תיקון זה עשוי להיות פחות יקר מאשר תיקונים אחרים.

על מנת לשמור על הרכב, יש לבצע בו טיפולים שוטפים ובכך למנוע בעיות בגיר ובשאר חלקי הרכב. בכל רעש או תחושה מוזרה בגיר, יש לפנות מיד למוסך המורשה.  

   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
בניית אתרים

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.